Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

"Yeni Yazı dizisi"

“En güçlüler ve akıllılar değil en iyi organize olanlar kazanır.”
CHARLES DARWIN

seyfi kustimurGenç oyunculara yardımcı olmanın yolu onlarla iletişim kurabilmek ve antrenmanlarda onlardan yardımlarınızı esirgememektir.

İyi bir antrenör bazı özelliklerin sahip olunmasını gerektirir. İletişim, motivasyon, bilgisini geliştirme, spora ilişkin yetenekleri geliştirme, öğretme yeteneği, takım yönetebilme yeteneği,  risk yönetimi,  spor psikolojisi bilgisine sahip olmaktır. Antrenörlük yapmaya heveslenen kişi basketbol oynamak için sahaya ilk adımını attığı andan itibaren antrenörlük mesleğine de adım atmış sayılır. Tecrübesini o andan itibaren kazanmaya başlar.

Oyuncu olarak antremanlara katılmakla belirli bir antreman stilini anlamaya çalışmaya başlar. Aynı zaman da  bir antrenörün rolünü öğrenmenin başlangıcı olur. Ancak bu oyuncunun bir tek antrenörlük metodunu öğrenmesine yol açar. Böylece,  bir antrenör olarak büyümek ve gelişmek için,  geçmiş antrenörlük tecrübelerine ek olarak yeni antreman teknikleri arayıp bulmalıdır. Bunun yanı sıra geliştirici kaynaklara ve tecrübelere de ulaşmak zorundadır.

Kişisel tecrübelere dayanarak, gözlem ve eğitim sonucunda aşağıda sunulan altı konu başarılı bir antrenörlük mesleğine başlamak için temel noktalardır.
Devam edecek…

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm