Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

DOĞRU SEVİYEYİ BULMAK

Araştırmalar göstermiştir ki oyuncular antrenörlerinin felsefelerinden ve uygulama tarzlarından hayat boyu etkilenmektedirler. Bu süre içinde oyuncular antrenörlük mesleğinin işleyişini daha iyi anlamaktalar ve sporun mücadeleci havasından beklentilerinin ne olduğunu kavrayabilmektedirler.

Oyuncuların uğraştıkları spor dalları ne olursa olsun antrenörlük için önemli bilgilere sahip olurlar. Bu bilgi ve tecrübeler bir takımı yönetmeye yetmeyebilir. Veya antrenörlük için doğru seviyeyi bulmasına yardımcı da olmayabilir. Enteresan bir şekilde birçok oyuncu antrenörlük mesleğine hiç beklemedikleri bir noktadan başlamak zorunda kalırlar, zira fırsatı kaçırmamak için kendilerine gelen teklifin üzerine atılırlar. Baş antrenörler sporu bırakan oyuncuları yanlarına yardımcı olarak almayı tercih ederler. Nedeni, muhtemelen aralarında önceden mevcut olan ilişkilerdir. Antrenörler eski oyuncularının karakter ve çalışma tarzlarını bildikleri için genellikle tercihlerini bu yönde kullanırlar.

Antrenörlük mesleğine atılmak için eski antrenörünün daveti yollardan biridir. Teklifleri değerlendirmek ve antrenörlüğe başlamak için hangi seviyenin kendisine uygun o0lduğunu düşünmek en yararlı yöntemdir.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm