Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Antrenörlük yapmak isteyen kişilerin ilk ilkeleri genç oyuncularının hayatlarında değişiklik yapma  arzusunda olmalarıdır. Antrenörlük bir üstünlüktür. Bu üstünlüklerini kendilerine her gün hatırlatmalıdırlar.

İşin başlangıcı ve sonu hep oyunculardır. Antrenörler, oyuncularının iyi birer insan olarak yetişmelerini hep birinci görev olarak kabul etmelidirler.


Antrenörlük yapmak için gençleri sevmek gerekir. Ayrıca, onları hayata hazırlamayı benimsemelidir. Oyuncuları hayatta doğru yönlendirebilmelidirler. Antrenörler gençlerin hayatlarında çok önemli görevler üstlenirler. Hayatlarında önemli değişiklikler yapıp hayatın her alanında onlara yardımcı olabilmelidirler. Oyuncular antrenörlerinin kendilerini 24 saat düşündüklerini bilmelidirler.

Amerikalı bir kolej antrenörünün dediği gibi, ”Sizinle beraber 4 yıl  geçireceğim ama siz benimle birlikte bir ömür geçireceksiniz.” Bence antrenörlüğün bundan daha güzel tanımı olamaz. Bir oyuncu,bir antrenörün ömür boyu oyuncusudur.,şartlar ne olursa olsun.Antrenörlüğü meslek olarak seçerseniz,bilin ki sadece sahada boynunda düdük ile dolaşan bir kişi olmayın.Aksine oyuncularınız tarafından ömür boyunca unutulmayacak bir şahsiyet olun.

Seyfi Kuştimur

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm