Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

1-ÇOCUKLAR HER ZAMAN ÇOK HAREKETLİ OLMAK İSTERLER.

Antrenmanlarda çocukların çok koşup nefes nefese kalmaları, yanaklarının al al olması, kalplerinin koşmaktan çarpması onları mutlu eder. Hareketli ve yoğun bir antreman çocukların hem daha sağlıklı olmalarını ve sporun gerektirdiği kondüsyonu kazanmalarını sağlar. Bu iki özellik yanı sıra ve onlar kadar önemli olan çocukların çok sayıda tekrarla spor dalı için gerekli temel hareketleri kazanmaları sağlanır.

Top çocukların ellerinden hiç eksik olmamalıdır. Topla çok oynamalıdırlar.
Çocukların sırada uzun uzun beklemelerine izin verilmemelidir. Çocuklar hareket ederlerken ellerinde top olursa ve top ile oynarlarsa daha keyfli çalışırlar. Böylece, hem kondüsyon kazanırlar hem de temel hareketlerini geliştirmiş olurlar.

2- ÇOCUKLAR HEP BAŞARILI OLMAK İSTERLER.

Yapılan bu çalışmalar çocuklar için bir eğitim ve öğrenme dönemidir. Çocuklar bazen ve hep başarılı olmaya çalışırlar. Yapılan bu çalışmalar çocuklarda kesinlikle çalışma alışkınlıkları geliştirir. Çocuklar her şeyi çok iyi yapmak isterler. Ama daha çok takımında ki arkadaşlarından daha iyi yapmayı ispatlamak ister gibi davranırlar. Bir hareketi diğer arkadaşlarının önünde yapmanın baskısı genellikle, hareketi daha düzgün uygulamaya başlayınca ortadan kalkar.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm