Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

İNSANLARIN SİZİ TANIMALARINI SAĞLAYIN:
İstediğiniz seviye de bir takım bulup antrenörlük mesleğine adım attığınızı çevrenize duyurmakla işe başlayın. Böylece, basketbol muhitinin sizi takip etmesini sağlamış olursunuz.

Genç antrenörler hazırlayacakları ileriye dönük programı basketbol duayenlerine danışıp gerekli değişiklikleri yapmalıdır.
Size geleceğiniz de yararlanabileceğiniz fikirleri belirten, yol gösteren basketbol duayenleri ile ilişkilerinizi sıcak tutmanız her zaman yararınıza olacaktır. Bu nedenle, bu ilişkileri sürdürebilmelidirler.

*Güvendiğiniz kişilerin bir listesini yapın.
*Kendiniz göre bir oyun planı oluşturun. Eğer bir duayenle yüz yüze görüşme imkanı doğarsa kafanızdan geçenleri açık açık tartışabileceğiniz bir ortam yaratın. Ama hazırlıklı olmanız gerekir.

*İletişim kurduğunuz kişilerle sürekli haberleşip ilişkinizin süreklilik kazanmasını sağlayın. Varlığınızdan haberdar olmaları sizin için önemlidir.
*İletişimde olduklarınıza başarılarınızı duyurun. Katkılarından dolayı teşekkür edin. Böylece, ilişkinizin ve dostluğunuzun güçlenmesini sağlamış olursunuz.

Mesleğinizde gelişmenize yardımcı olacaklardır.

İyi insanlar iyi örnek oluştururlar. Başarılı bir antrenörün yanında yetişme fırsatı elde eden oyuncu antrenörlük mesleğine atılırsa daha başlangıçta karşılaşabileceği zorlukları ve olumsuzlukları ortadan kaldırma fırsatı elde edebilir. Mesleğe başlarken daha en başta tecrübeli antrenörle çalışma imkanı elde ederse temel sorunları çözme imkanı edebilir. Olayın içine girince doğal olarak çözümlerin de bir parçası olacaktır.

SİTEMİZDE YAYINLANAN TÜM MAKALELLER İLE İLGİLİ BÜTÜN SORULARINIZI buraya tıklayarak GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm