Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

sutorr

“Herkes Beni COACH WOODEN Olarak Tanıyıp, Hitap Eder. Ancak, Hiçbir Zaman Kendimi Bu Şekilde Tanımlamadığım Gibi Ne Kartvizitimde Nede Başka Bir Yerde Bu Unvanı mı Hiç Kullanmadım. Mesleğe Başladığım İlk Günden Bu Yana Esas Görevim İnsanları Eğitmek Oldu. Ben Bir COACH Değil Bir ÖĞRETMEN’im.-John WOODEN”

“Sormaz ki Bilsin, Sorsa Bilirdi. Bilmez ki Sorsun, Bilse Sorardı.-Sadi ŞİRAZİ”

“ne bilsen azdır.”

BRIAN MCCORMICK

 

Şutörlerin en büyük özellikleri dirsekleri veya bacakları değildir. En önemli özellikleri zihinleridir.  Michael Jordan’ın atış formunda birçok eksiklikler vardır. Ama yine de NBA’in en yüksek yüzdeli şutörüdür. Başarılı olmasında iki temel unsur vardır:

  1. a) olağan üstü kendine güven,
  2. b) atış için topun kendisine gelmesi için savunucusundan çok kolay kurtulması ve doğru noktalarda bulunmasıdır.

İyi atıcılar şutlarını kaçırmayı hiç düşünmezler. Zihinlerine olumsuz düşünceleri sokunca isabetlerinin düşeceğini bilirler. Michael Jordan, “Atışlarımı kaçıracağımı hiç düşünmem. Niçin? Kaçırmayı zihninize yerleştirirseniz muhakkak kaçırırsınız.” der. Jordan çok büyük bir atıcı değildi. Ama kritik anlarda ondan daha iyi bir atıcıyı da bulmanız imkansızdır. Baskı onu hiçbir zaman etkilememiştir. Her zaman şutlarını isabetli olacağına inanırdı. Bu nedenle son saniye atışları kullanmak onda baskı yaratmazdı. Güven onun sakin olmasını sağlar ve çekinmeden en kritik atışları kullanabilirdi.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm