Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Temel Hareketlerinizi Geliştirin, Basketbolunuz BİRKAÇ kademe Yükselecektir.-Michael JORDAN”

ksut1

ÇİFT AYAKLA STOP VE ATIŞ

1 ve 2 serbest atış çizgisi köşelerine kadar top sürerler ve çift ayakla stop yaparlar. Hemen arkasından atışlarını kullanırlar.

 

ksut2

CROSS OVER, ÇİFT AYAKLA STOP VE ATIŞ

1 ve 2 serbest atış çizgisi köşelerine kadar top sürerler, köşelerde cross over yaparlar ve çift ayakla stop yaptıktan sonra atışlarını kullanırlar.

ksut3

HESITATION STEP (Tereddüd Adımı)

1 ve 2 top sürerler ve serbest atış çizgisi köşelerine yaklaştıklarında hesitation step yapıp topu yere bir kere daha vurup çift ayakla stop yaparlar. Sonrasında atış kullanırlar.

ksut4

SPIN (pivot yağı üzerinde dönüş)

1 ve 2 serbest atış çizgisine doğru top sürerler. Serbest atış çizgisi köşelerine yaklaşınca top sürerlerken ayakları üzerinde bir dönüş yaparlar, çift ayakla stop yaptıktan sonra atış kullanırlar.

ksut5

SAHANIN ORTASINA TOP SÜRME

1 ve 2 sağ ve sol forvetlerden serbest atış çizgisi köşelerine top sürerler. Köşeye yaklaşınca çift ayakla stop yaptıktan sonra atış kullanırlar.

ksut6

ORTA SAHAYA TOP SÜRME, CROSS OVER, İKİ AYAKLA STOP VE ATIŞ

1 ve 2 serbest atış çizgisine doğru hızla top sürerler. Cross over yaptıktan sonra çift ayakla stop yapıp sonrasında atış kullanırlar.

ksut7

DİP ÇİZGİYE TOP SÜRME, ÇİFT AYAKLA STOP VE ATIŞ

1 ve 2 forvetten dip çizgiye doğru hızla top sürerler, çift ayakla stop yaparlar ve atış kullanırlar.

ksut8

PAS, ÇİFT AYAKLA STOP, ATIŞ FAKE’İ, TOP SÜRME, ÇİFT AYAKLA STOP VE ATIŞ

1ve 2 topu yukarı ve önlerine doğru atarlar ve koşup topu tutup çift ayakla stop yaparlar. Topu tutup çift ayakla stop yaptıktan sonra atış fake’i yaparlar, topu birkaç kez sürdükten sonra tekrar çift ayakla stop yaparlar ve atış kullanırlar.

ksut9

TOP SÜRME, CROSS OVER, ÇİFT AYAKLA STOP VE ATIŞ

1 ve 2 yan çizgilerden başlayarak top  sürerler, cross over yaptıktan sonra serbest atış çizgisi köşelerine doğru hareketlenirler top sürerek devam ederler, köşelere ulaşınca çift ayakla stop yaptıktan sonra atış kullanırlar.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm