Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

DİP ÇİZGİYE DOĞRU SIKIŞTIRMADAN KURTULMA

Savunma oyuncuları elinde top olan oyuncu 1’i yan çizgiye gitmeye zorlarlarsa 4 perdelemeden sonra çembere doğru yüklenir. En yakın oyuncu 2 postda ki boşluğa doğru kayar. 1 pasını 4 veya 2’ye verir.

4.52

BAZI HÜCUM DİZİLİŞLERİ

Hücum süresinin 24 saniyeye inmesi takımların hücum tempolarının hızlanmasına neden olmuştur.

 

Doğal olarak yarı saha hücumları da hızlanmıştır. Perdelemelerin sık kullanıldığı, topsuz oyuncuların daha çok yararlanıldığı ve hücumların daha dikkatli uygulandığı dizilişler tercih edilmektedir. Doğru hareketler, perdelemenin zamanlamasının, doğru uygulandığı hareketleri tercih edilip, bu hareketler çalışılmaktadır. Değişik hücum dizilişlerine uzun zaman harcanıyor. Tüm ayrıntılara önem veriliyor. Başarılı ve başarısız tüm hareketler özenle gözden geçirilmektedir. Sayıya giden hareketlere ve paslara çok önem verilmektedir.

Topa sahip olunca var güçle topu hücum sahasına geçirip fast-break kullanmaya çalışılır. Eğer kolay ve çabuk sayı bulunamazsa, hücum takımı kendisine daha uzun süre hücum etme süresini kazanmış olur. Hangi hücum dizilişine karar verilirse verilsin, ilk hedef beş oyuncunun dizilişte yer almasını sağlamaktır. İyi bir şut imkanı yaratmak temel amaç olmalıdır. Ayrıca, hücum reboundu için hücum dizilişinde gereken düzenleme yapılmalıdır.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm