PERDELEME VE PERDELEMELİ OYUNLAR - 01

“MAĞLUP OLMAK İSTEMİYORSAN GALİP GELMELİSİN”
PHIL JACKSON

Perdeleme (screen, pick, drag) her hücum için çok önemli bir silahtır.

»

PERDELEME VE PERDELEMELİ OYUNLAR B02

PERDELEME YAPILACAK OYUNCUNUN UYMASI GEREKEN KURALLAR:
Perdeleme yapacak oyuncuyu görmelidir. Ya olduğu yerde durup perdeleme yapacak oyuncuyu beklemeli veya perdeleme yapacak oyuncuya yardımcı olmak için doğru bir perdeleme yapmasını sağlamak üzere hareketini yapmalıdır.

»

PERDELEME VE PERDELEMELİ OYUNLAR B03

PASÖRLERİN GÖREVLERİ
-Tüm sahayı ve bütün takım arkadaşlarını görebilmelidirler. Özellikle perdeleme  yapacak oyuncuları dikkatle izlemelidirler.
-Perdeleme dahil tüm savunucuların tepkilerini okuyabilmelidirler.

»

Yeni Yazı Dizisi

PERDELEME VE PERDELEMELİ OYUNLAR

Coachboard 102

KOD:BTTK-102


NİĞDE BELEDİYESPOR ADINA TASARLANIP,ÜRETİLMİŞTİR.
TAKTİK TAHTALARI İÇİN DAHA AYRINTILI BİLGİLERİ "Özellikler" BÖLÜMÜNDEN BULABLİRSİNİZ.
NİĞDE BELEDİYESPOR TAKIMINA 2016-2017 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLERİZ.

»

Coachboard 103

Darüşşafaka Spor Kulübü için tasarlanmış ve üretilmiş olan Soyunma Odası, Toplantı Salonu Taktik Tahtalarıdır.

»

Coachboard 104

Mülkiye Spor Kulübü adına tasarlanıp üretilmiştir.

»

Antrenör Taktik Tahtaları

»

Topa Baskılı Savunma 1

Sayın Basketbol Severler, size sunduğumuz bu makaleyi bölüm bölüm yayınlayacağız.

»

Topa Baskılı Savunma 28

Aynı dizilişi kullanarak ve topu ortadaki oyuncuya vermeye zorlayarak yardım ve tekrar adamını bulma çalışmasını tam bir rotasyon ile uygulayabiliriz.

»

Topa Baskılı Savunma 29

Tam rotasyon, bir sonraki savunmacının savunduğu hücum oyuncusunu bırakıp çembere giden hücum oyuncusunun önünü kesip ikili sıkıştırma yapması ile gerçekleşir.

»

Defans (Savunma)

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

GİRİŞ:
Basketbol sahasına adım atan birçok çocuk, “Ben basketboldan nefret ediyorum. Futbol oynamak istiyorum.”  diye sızlanırlar. Çocuklar şikayetlerinde çoğu kez haklıdırlar. Nasıl olmasınlar ki, kendilerini çalıştıran antrenörler o yaşta ki çocukların tek düşüncelerinin EĞLENMEK olduğunu ya bilmiyorlardır veya anlayamıyorlardır.

Size sunacağımız bu makale ile çocukların birkaç antreman sonra basketbolu çok sevip, bir daha çok zor kopacaklarından emin olabilirsiniz.
Antrenörler olarak herkesin istediği çocukların fiziksel yeteneklerini geliştirmek, basketbol yeteneklerini geliştirmek ve oyun oynama zevkini tattırmaktır. Bütün bunları gerçekleştirirken çocukların basketboldan keyf almalarını sağlamak gerekir.
Birçok antrenörün en büyük eksikliği çalışmalara EĞLENME yi katmayı unutmalarıdır. Eğer çalışmalara eğlenceyi katmayı becerebilirsek çalışmalardan çok daha fazla yarar elde ederiz, faydalanırız ve çalışmalar daha verimli geçer.
Alt yapı antrenörleri yeni ve geliştirici uygun çalışma yöntemlerini bulmaya çalışmaktadırlar. Bazıları kendi çocukluklarında öğrendiklerini uygulamaya çalışırlar. Ancak, bu tür çalışmalar yarardan çok zarar getirebilirler. Ve oyuncular tarafından benimsenmeyebilir. Çoğu antrenör eski çalışma yöntemlerini uygulamaktan bıkıp daha eğlenceli ve güncel uygulamalarla oyuncularının yeteneklerini geliştirmek çabasındadırlar.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm