Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Oyuncularının bir öğretmen olarak not tutmasını istemesi, her birinin kendilerini geliştirmelerinin en verimli yollarından biridir. Oyuncularının böylece daha çok gelişeceklerine ve takımında gelişeceğine bir antrenör olarak inandığını söyler.

Öğretmek ve antrenörlük arsındaki bağlantıyı kurmak için antrenörler kendi tecrübelerinden yararlanabilirler. Antrenörlerin oyuncularına bir şeyler öğretmeye çalışması aynen öğretmenin sınıfta ki öğrencilerine öğretme çabası ile aynıdır.

Ünlü antrenör Don Meyer, bütün zamanların en çok galibiyet alan kolej antrenörü, oyuncularından sürekli not tutmalarını isterdi.
Eski oyucularından birsinin anlattığına göre, sezon başında her oyuncuya  boş bir defter  ve kalem verilirdi. Oyuncular bu defterleri her zaman yanlarında taşımak zorunda idiler. Defterleri işlemek zorunda idiler. Defterleri, işlemek hatıraları yazmak, tecrübelerden ders almak ve tecrübelerden nasıl yararlanılacağını öğrenmek gibiydi.

Not tutmak Meyer’in oyuncularının gelişmesi için uyguladığı yöntemlerden birisi idi. Not tutmanın oyuncularının gelişmelerini sağlayacağı ve takımın güçlenmesine yardımcı olacağı inancı güçlü idi.

Öğretme ve antrenörlük arasındaki bağlantıyı ortaya koymak için antrenör kendi tecrübelerinden yararlanmalıdır.
Size karşı olumlu davranış ve katkı içinde olan bir antrenörünüzü ve bir öğretmeninizi düşünün. Size aşıladıkları olumlu özellikler hangileriydi?

Size karşı olumsuz bir antrenörünüzü düşünün. Her biri ne gibi bir karaktere sahiptiler?
Eski antrenörlerinizi ve öğretmenlerinizi düşünün. Aralarında ki ayrılıklar ve benzerlikler nelerdir?
Hiç düşündünüz mü?   

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm