Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Günümüz Gençleri Öğrenme İle Eleştirme Arasındaki Farkı Bilmiyorlar.-Larry BIRD”

Sormaz ki Bilsin, Sorsa Bilirdi. Bilmez ki Sorsun. Bilse Sorardı.-Sadi ŞİRAZİ”

“ne bilsen azdır.”

SAVUNMAYA GERİ KOŞMA ÇALIŞMASI

ToploKond.01

 

Çalışma tam sahada uygulanır. Oyuncular savunmasız hücum setini uygularlar. Bir oyuncu atış kullanır. Coach yardımcılarından birisi atışın reboundunu alır. Orta çizgideki M’ye pasını verir. M karşı pota altındaki M’ye pas verir. Hücum oyuncuları hemen savunmaya geri koşarlar. Pas çember altındaki M’ye ulaşmadan iki ayakları ile üç saniye koridorunun içine basa bilmelidirler. Eğer basamazlarsa belirlenen sayıda mekik çekerler.

FAST BREAK ÇALIŞMASI

FAST BREAK DİZİSİ

BİRİNCİ ÇALIŞMA

ToploKond.02

Bu drill iki oyuncu ile uygulanan temel bir çalışmadır. İki oyucu paslaşarak karşı çembere koşarlar. Dışarıdaki oyuncu paslaşma sonucu çembere turnikesini atar. Karşı yan çizgiden geri dönüşte oyuncular yer değiştirirler.

İKİNCİ ÇALIŞMA

ToploKond.03

3 oyuncu dip çizgide dizilirler. Ortada ki oyuncu 1 topu potaya atıp reboundunu alır. Reboundu aldıktan sonra ilk pası 2’ye verir. 2 pası tekrar 1’e geri verir.  1 pası alınca 3’e uzun bir pas atar. 3 pası alınca turnikesini kullanır.

ToploKond.04

3 oyuncu dip çizgi üzerinde dizilirler. 1 ilk pası 2’ye verir. 2 topu bir kere yere vurduktan sonra 3’e uzun bir pas atar. 3 pası alınca turnikesini atar.

ToploKond.05

Bu drill üçlü örmenin temel uygulamasıdır. Üç oyuncu karşı çembere paslaşarak koşarlar. Pası arkadaşına veren oyuncu pası verdikten sonra arkadaşının arkasından karşı çembere doğru koşmaya devam eder. Son pası alan 2 turnikesini atar.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm