Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

GİRİŞ:
Basketbol sahasına adım atan birçok çocuk, “Ben basketboldan nefret ediyorum. Futbol oynamak istiyorum.”  diye sızlanırlar. Çocuklar şikayetlerinde çoğu kez haklıdırlar. Nasıl olmasınlar ki, kendilerini çalıştıran antrenörler o yaşta ki çocukların tek düşüncelerinin EĞLENMEK olduğunu ya bilmiyorlardır veya anlayamıyorlardır.

Size sunacağımız bu makale ile çocukların birkaç antreman sonra basketbolu çok sevip, bir daha çok zor kopacaklarından emin olabilirsiniz.
Antrenörler olarak herkesin istediği çocukların fiziksel yeteneklerini geliştirmek, basketbol yeteneklerini geliştirmek ve oyun oynama zevkini tattırmaktır. Bütün bunları gerçekleştirirken çocukların basketboldan keyf almalarını sağlamak gerekir.
Birçok antrenörün en büyük eksikliği çalışmalara EĞLENME yi katmayı unutmalarıdır. Eğer çalışmalara eğlenceyi katmayı becerebilirsek çalışmalardan çok daha fazla yarar elde ederiz, faydalanırız ve çalışmalar daha verimli geçer.
Alt yapı antrenörleri yeni ve geliştirici uygun çalışma yöntemlerini bulmaya çalışmaktadırlar. Bazıları kendi çocukluklarında öğrendiklerini uygulamaya çalışırlar. Ancak, bu tür çalışmalar yarardan çok zarar getirebilirler. Ve oyuncular tarafından benimsenmeyebilir. Çoğu antrenör eski çalışma yöntemlerini uygulamaktan bıkıp daha eğlenceli ve güncel uygulamalarla oyuncularının yeteneklerini geliştirmek çabasındadırlar.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm