Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Pivot Oyuncularınız Üç Saniye Koridoru  Yan Çizgisinin İlk Çentiği Üzerinde Yerleşip Pas Beklemelidirler. Bu Nokta, Hem Dip Çizgiye, Hem de Ortaya Doğru Dönme İmkanını Kolaylaştırır.-Billy DONOVAN”

Size sunduğumuz bu çalışma doğru uygulanırsa ve hatalar düzeltilirse savunmaya çok yarar sağlar. Çünkü çalışma, 5 yarı başlığı içerir.

-Forvetlere verilecek pasları engelleme,

-Elinde top olan oyuncuya baskı,

-İçeriye yapılacak yüklenmeleri engelleme,

-Yardım ve tekrar kendi savunduğu oyuncuyu bulma,

-İçeri gömülme.

 

5amaclisav1

Top C1’in elindedir. O forvette C1’^den pas almak için hareketlenir. X verilecek pası engellemeye çalışır.

 

5amaclisav2

C1 pasını C2’ye verir. X savunduğu hücum oyuncusundan uzaklaşıp, içeri doğru gömülür ve yardım için doğru savunma pozisyonunu alır.

5amaclisav3

Kısa bir duraksamadan sonra O üç saniye koridorunun ortasına doğru hareketlenir. X, O’nun üç saniye koridorunun ortasına doğrun yapacağı hareketi engellemeye çalışır. O’nun pas almasına engel olmaya çalışır.

5amaclisav4

C2 pasını P1’e verir. P1 dip çizgiden çembere doğru yüklenmeye çalışır. X hemen dip çizgiye yönelerek P1’in içeri yüklenmesini engellemeye çalışır.

5amaclisav5

X dip çizgiyi kapattıktan sonra P1 pasını serbest atış çizgisinin köşesinde ki O’ya verir. X hemen O’yu savunmak için O’ya doğru hamlesini yapar. O topu eline alınca X ile bire bir oynar

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm