Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

“Bire Bir Çalışmalarda Oyuncularınıza Top Sürmeyi Yasaklayın. Böylece Hücum Etme Yeteneklerini Geliştirmelerini Sağlarsınız. Dan DAKICH”

Basketbolda eski bir deyiş vardır. Kazanma isteği, eğer kazanmak için gerekli hazırlığı yapma isteği yoksa hiçbir zaman gerçekleşmez.”

 

Uzun bir sezon boyunca yüksek verim sağlanmak isteniyorsa, olumlu ve yararlı çalışma yöntemleri geliştirilerek çalışma süreleri ve çabaları doğru olarak yönlendirilmelidir.

Hazırlık antrenmandan daha önemlidir. Oyuncunun gelişmesi antrenman öncesinde ve sonrasında yapılan hazırlıklarla sağlanır. Film izleme, kondisyon ve güç geliştirme çalışmaları, oyuncularla yapılan ikili görüşmeler, teknik kadronun yapacakları toplantılar, oyuncularla ve diğer antrenörlerle yapılacak kişisel ve toplu görüşmeler, yeni bilgiler edinmek için diğer antrenörlerle ilişki içinde bulunmak, yeni gelişmeleri takip etmek de hazırlıkların en önemli parçalarıdır.

Takımın başarılı olması için takımın her üyesi, yardımcı antrenörler dahil gereken bedeli ödemek zorundadırlar. Aksi takdirde başarıya ulaşmak hayal olur. Eğer maçlar öncesinde antrenmanlarda takım motive olmazsa maçlara motive olarak çıkmaları beklenmemelidir. Maçlarda başarı bekleniyorsa antrenman ve tüm hazırlıkların mükemmel düzenlenmesi gerekir.

Hazırlayan: Lawrence Frank

Derleyen: Seyfeddin Kuştimur

NOT;  Bu makale uzunluğu nedeni ile bölüm bölüm yayınlanacaktır. Bitiminde baskısını yapıp her zaman yararlanabileceğiniz bir kitapçık sahibi olabilirsiniz.

BASKETBOL İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ CEP. 0533 523 17 40

Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm