Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Çocuklar Harika Yaratıklardır. Basketbolun En Keyifli Yönü Çocukların Her An Etrafınızda Bulunmalarıdır. Ancak, Zaman İçinde Büyüyüp Normal İnsanlara Dönüşmeleri de Çok Yazık. Çünkü, Maçlara Geldiklerinde Aynı Çocuklar, Harika Yaratıklıktan Çıkıp, Oyunculara Küfredip, Ağıza Alınmayacak Sözler Söylemeleri de O Kadar Esef Verici ve Üzücü.-Charles BARKLY”

3x3DEF1

PERDELEMEYİ SAVUNMA

Oyuncularımıza perdeleme de nasıl ve nerede durmaları gerektiğini öğretin.

1 pasını 2’ye verir ve3’e perdeleme yapar. A çembere doğru geri adım atar ve C’nin savunduğu oyuncuyu takip edebilmesine yardım eder. C savunduğu oyuncu 3’ü yakalayabilmek için 1 ve A’nın arasından sıyrılır.

 

 

 

3x3DEF2

TOPSUZ TARAFIN YARDIMI

Oyuncularınıza savunmada yardımlaşmayı öğretin.

1 pasını 2’ye verir. 2 aldığı pasla çembere yüklenir. A ve B topu takip ederler. C savunmayı okur. B’nin hücum oyuncusunu kaçırdığını görünce var gücü ile topa hamle yapar. C 2’yi durdurur. C ve B 2’ye ikili sıkıştırma yaparlar. A çember altını savunur.

 

 

3x3DEF3

TOP SÜREREK SAHA BOŞALTMAYI SAVUNMA

1 2’nin üzerine doğru top sürer. 2 1’e alan yaratmak için sahanın soluna doğru boşaltır. 3 guard noktasına yükselir. B yardım etmek için 2’yi biraz takip edip A’ya yardım için yükselir. C çember altını doldurur.

 

 

3x3DEF4

ÇEMBERE YÜKLENEN OYUNCU VE TOPSUZ TARAFTAN YARDIM

Çembere yüklenen oyuncunun top almaması için yapılacak savunma ve topsuz taraf savunmasının öğretilmesi amacı ile uygulanabilir.

1 pasını 2’ye verir ve çembere yüklenir.  A 1’in pas almasını engellemek için önüne geçip savunmaya çalışmalıdır. 2 topu alınca top sürerek çembere yüklenir. A 1’i savunmayı bırakıp 2’i karşılar. A ve B 2’ye ikili sıkıştırma yaparlar. C çember altını savunur.

 

 

3x3DEF5

PİVOT SAVUNMASI

Pivot’un pas almasını engelleme ve savunmayı öğretmeyi amaçlar.

1 pasını pivot noktasında ki 3’e verir. A ve B hemen 3 ‘ün üzerine yüklenirler. 1 ve 2 yeni noktalara kayarlar. A ve B yaptıkları savunma ile 3’ü topu dışarı çıkarmaya zorlarlar. 3 pasını 1 veya 2’ye verebilir. A ve B topun dışarı çıkarılması ile savundukları oyuncuları tekrar bulma ya çalışırlar.

3x3DEF6

Savunmayı ve topa perdelemeyi öğretmeyi amaçlar.

1 pasını 2’ye veriri ve 2’ye perdeleme yapar. A topa hamle yapar ve B 2’yi bulana kadar savunur. B 2’yi savunurken C çember altını savunur. A tekrar 1’i savunmaya devam eder.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm