Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Birçok Yetenekli Oyuncu Başarılı Olamazlar. Başarısızlıklarının Nedeni Ruhsal ve Zihinsel Nedenlerdendir.- Brett FAVRE”

 

1x1savunma1

CANLI TOP

A serbest atış çizgisi üzerinde yerleşir. 1 elinde top ile orta sahada yer alır ve A’ya karşı top sürerek hücum eder. A savunma yaparken sürekli olarak 1’in göğüs bölgesini izlemelidir. A’nın amacı 1’i üç saniye koridorunun içine sokmamaktır.

 

1x1savunma2

TEKE TEK

1 pasını A’ya verir ve sahanın ortasına doğru koşar. A elinde topla orta sahaya doğru hızla koşar ve topu 1’e verir. A 1’i savunmaya ve sayı atmasını engellemeye çalışır.

1x1savunma3

YAN ÇİZGİYE DOĞRU TOP SÜRMEYE ZORLAMA

1 elindeki topla sahanın sol tarafında çalışmayı başlatır. A 1’i yan çizgiye doğru top sürmeye zorlar ve sahanın ortasına yönelmesine izin vermez.

1x1savunma4

ORTAYI KAPAMA VE TEKRAR SAVUNDUĞU OYUNCUYU BULMA ÇALIŞMASI

A 1’i savunur. 1 sağ forvete doğru top sürer ve 5’e pas verir. 1 5’e pas verdikten sonra yer değiştirir. A öncelikle yardım için 5’in üzerine doğru hareketlenir.5’in pası 1’e geri vermesi sonucunda A bu defa verilen pası engellemek için tekrar 1’i savunmak için hareket eder.

1x1savunma5

TOPA PERDELEME

A 1’i savunur. 5 1’e perdeleme yapar. A perdelemenin üzerinden aşmaya çalışır ve 1’İ savunmaya devam eder.

1x1savunma6

YARDIM VE SAVUNDUĞU OYUNCUYU TEKRAR BULMA

1 pasını C’ye verir. C 1’e doğru top sürer. A öncelikle C’nin hareketini yavaşlatmaya çalışır. 1 sağa doğru hareket eder ve 1’e pasını verir. A hemen pası alan 1’i savunmak için hareketlenir.

1x1savunma7

HÜCUM OYUNCUSUNUN HAREKETİNİ ENGELLEME

1 2’ye pasını verir. 2 çembere doğru yüklenir. A 2’yi durdurmak için fırlar ve sayı yapmasını engellemek için karşısına çıkar.

1x1savunma8

ÇABUK ENGELLEME

A serbest atış çizgisinin üzerinde yer alır. 4 dip çizgiden topu oyuna sokmak için dip çizgiye koşar. A önce 4’ün topu oyuna sokmasını engellemek için dip çizgiye doğru koşar. 1 pas almak için topa doğru hamle yapar. A hemen geri dönüp 1’in pas almasını engellemek için 1’e baskı yapmaya çalışır.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm