Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

YÖNETİM FELSEFESİ

“Oyuncularınızın Yaratıcılık Yeteneklerini Kesinlikle Kısıtlamayın. Jerry PETTIGOUE”

SAYGIYI KAZANMAK

Öncelikle, antrenörler başkalarından kendilerine yapılmasını istemedikleri şeyleri, yapmamalıdırlar. İnsanlara örnek olmak başlıca görevi olmalıdır. Oyuncularına ve yardımcılarına davranışları ve onlara karşı göstereceği yakınlıkla güzel bir örnek olabilir. Unutmayın ki çok çalışmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Yanınızda çalışanların çalışmaları ile sizi aşmalarına izin vermeyin. Saygı kazanmak sizin için bir sorumluluk olmalıdır.

 

ETRAFINIZDA DEĞERLİ İNSANLAR BULUNDURUN.

Daha öncede belirtildiği gibi, belirli bir başarıya ulaşmak istiyorsanız yetenekli ve çalışkan insanları yakın çevrenizde bulundurun.”Kuşlar sürüler halinde uçarlar .” diye söz vardır. Nasıl bir insansınız? Baş antrenör, yardımcı veya yönetici olun, etrafınızda hep mücadeleci, dürüst ve sadık insanlar bulundurun.

KAPINIZ HEP AÇIK OLSUN.

Her zaman herkesin size ulaşabileceği kişi olun. Ancak, sahada ve büronuzda çalışırken değil. Takım ile ilgili tüm kişilerin ulaşabilecekleri kişi olun. Sahadaki başarının temel unsuru etrafındakilerle ilişki kurabilmektir. Bütün iletişim yollarını açık tutun.

ORGANİZASYON

Takımınızı her zaman organize ve hazır halde tutabilmelisiniz. Programı en ufak detayına kadar özenle hazırlamalısınız. Detaylara hep dikkat etmelisiniz. Başarılı olabilmek için bütün programı en ince noktasına kadar dikkatlice hazırlamalısınız. İleri ki dönemlerde bu özenli hazırlıklar hem işlerinizi kolaylaştıracak hem de başarının gelmesini sağlayacaktır.

Son Makaleler

Sevdirin Basketbolu

Başarılı Antrenör

Hızlı Hücüm